Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Kromfohrländer
Kromfohrländer – rasa psów. Należy do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa oraz sekcji przeznaczonej specjalnie dla niego.

Historia
Rasa zaczęła powstawać w 1945, poprzez przypadkowe skrzyżowanie się foksterierki z gryfonem bretońskim, Struppim, przywiezionym przez alianckich żołnierzy do Niemiec. Zachwycona urodą szczeniaków Ilsa Schleifenbaum rozpoczęła ich hodowlę. Kromfohrländery zostały uznane za rasę w 1955 roku.

Wygląd
Szata i umaszczenie
Istnieje wiele odmian o różnych strukturach włosa – kromfohrländery mogą być zarówno długo, jak i szorstko oraz krótkowłose. Umaszczenie białe z brązowymi łatami

Charakter
Są to zwierzęta przyjazne w stosunku do człowieka, najczęściej hodowane w domowych warunkach, dzięki czemu są nieskomplikowanymi i oddanymi towarzyszami. Zachowują energię do późnego wieku, potrafią dostosować się do warunków zarówno miejskich, jak i wiejskich. Nieszczególnie przepadają za dziećmi, lecz ich towarzystwo im nie przeszkadza.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Napoleon I bał sie kotów. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Ależ to piękne!
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
101 użytkowników online