Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Kishu
Kishu - jest to jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana przez FCI do sekcji szpicy azjatyckich i ras pokrewnych.

Rys historyczny i użytkowość
Kishu inu jest rasą szpicy, które podobnie jak Shikoku inu, Kai inu, czy Hokkaido, prezentują typ dawnego szpica japońskiego. Przodkowie tej rasy zamieszkiwali tereny Kishu, w prefekturze Wakayama i Mie.

Dawniej, jak i współcześnie w środkowej części południowo-zachodnich obszarów Japonii, Kishu hodowany jest jako pies myśliwski do polowań na dziki i sarny, a także jako pies stróżujący. W Europie jest utrzymywany jako pies do towarzystwa.

Wygląd
Kishu jest psem o silnej i muskularnej sylwetce. Kufa jest w kształcie klina zwężająca się ku końcowi. Uszy są małe i trójkątne, noszone prosto i lekko pochylone do przodu. Ogon grupy i wysoko osadzony jest sierpowato zwinięty nad grzbietem lub noszony zwinięty na nim.

Szata i umaszczenie
W przypadku szpiców japońskich to tylko u kishu inu i u akity inu jest dopuszczalne umaszczenie całkowicie białe. Może także występować maść pręgowana, beżowa lub ruda.

Bibliografia
* Eva-Maria Krämer "Rasy psów", Oficyna Wydawnicza MULTICO, Warszawa 2003, ISBN 83-7073-372-7
* Hans Räber "Encyklopedia psów rasowych" tom I, Oficyna Wydawnicza MULTICO, Warszawa 1999, ISBN 83-7073-158-9Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Gdy kot skacze, poduszeczki znajdujące się na jego łapach działają przy lądowaniu jak amortyzatory. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
jak leci? ech, szkoda gadać...
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
25 użytkowników online