Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Kishu
Kishu - jest to jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana przez FCI do sekcji szpicy azjatyckich i ras pokrewnych.

Rys historyczny i użytkowość
Kishu inu jest rasą szpicy, które podobnie jak Shikoku inu, Kai inu, czy Hokkaido, prezentują typ dawnego szpica japońskiego. Przodkowie tej rasy zamieszkiwali tereny Kishu, w prefekturze Wakayama i Mie.

Dawniej, jak i współcześnie w środkowej części południowo-zachodnich obszarów Japonii, Kishu hodowany jest jako pies myśliwski do polowań na dziki i sarny, a także jako pies stróżujący. W Europie jest utrzymywany jako pies do towarzystwa.

Wygląd
Kishu jest psem o silnej i muskularnej sylwetce. Kufa jest w kształcie klina zwężająca się ku końcowi. Uszy są małe i trójkątne, noszone prosto i lekko pochylone do przodu. Ogon grupy i wysoko osadzony jest sierpowato zwinięty nad grzbietem lub noszony zwinięty na nim.

Szata i umaszczenie
W przypadku szpiców japońskich to tylko u kishu inu i u akity inu jest dopuszczalne umaszczenie całkowicie białe. Może także występować maść pręgowana, beżowa lub ruda.

Bibliografia
* Eva-Maria Krämer "Rasy psów", Oficyna Wydawnicza MULTICO, Warszawa 2003, ISBN 83-7073-372-7
* Hans Räber "Encyklopedia psów rasowych" tom I, Oficyna Wydawnicza MULTICO, Warszawa 1999, ISBN 83-7073-158-9Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Ludzie, którzy są uczuleni na koty, w rzeczywistości są uczuleni na kocią ślinę lub drobinki naskórka osadzające się na sierści. Jeżeli kot jest często kąpany, alergicy znacznie lepiej znoszą jego obecność. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Zadanie: policz głowy
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
25 użytkowników online