Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Gończy bałkański
Gończy bałkański – jedna z ras psów, należąca do grupy psów gończych i posokowców, zaklasyfikowana do sekcji psów gończych.

Krótki rys historyczny
Rasa powstała około 1000 roku p.n.e. Jej przodkowie prawdopodobnie przywędrowali na Bałkany z Egiptu razem z Fenicjanami.

Użytkowość
Wspaniały tropiciel w różnorodnym terenie. Sprawdza się zarówno w polowaniach na drobną zwierzynę typu zające, jak i na większą, np. dzika. Poluje w sforze.

Charakter i temperament
Aktywny, pilny i pojętny.

Wygląd
Umaszczenie jest podpalane, z czarnym czaprakiem i czarnymi znakami nad oczami. Sierść krótka. Głowa jest stosunkowo długa, z płaską czaszką i zaokrąglonymi, zwisającymi uszami. Łopatki i kończyny muskularne. Stopy mocne i zaokrąglone.

Popularność
Rasa mało znana.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Wbrew powszechnemu przekonaniu, koty to zwierzęta towarzyskie. Jeżeli przebywają wśród ludzi, reagują kiedy się do nich mówi i potrafią na swój sposób odpowiadać. Cieszy je towarzystwo człowieka. Kot nie widzi tego, co znajduje się bezpośrednio przed jego nosem. Dlatego często nie może znaleźć małych kawałeczków (np. jedzenia) na podłodze. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Polecamy
sklep zoologiczny
Sadurski.com
54 użytkowników online