Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Dunker
Dunker - jedna z ras psów, należąca do grupy psów gończych i posokowców, zaklasyfikowana do podsekcji psów gończych o średniej wielkości.

Krótki rys historyczny
Rasa powstała w XIX wieku w wyniku krzyżowania przez norweskiego hodowcę, Wilhelma Dunkera, rosyjskiego gończego, arlekina z gończymi o doskonałym węchu.

Użytkowość
Rasa wykorzystywana do polowań na króliki, podczas których wykorzystuje głównie węch. Może pracować w zróżnicowanym terenie, nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Charakter i temperament
Inteligentny, przyjazny i wytrzymały.

Wygląd
Umaszczenie jest najczęściej płowe z charakterystycznym czaprakiem na tułowiu barwy czarnej lub marmurkowej z błękitem. Sierść gęsta i krótka. Głowa wydłużona z umiarkowanym przełomem czołowym. Długie, cienkie, płasko zwisające uszy. Ciemne, spokojne oczy. Mocne nogi, zwarte stopy i mocny, prosty ogon.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Koty nie mają obojczyka. Ten "brak" sprawia, że mogą wciskać się we wszystkie szczeliny, przez które może przejść ich głowa. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Ależ to piękne!
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
7 użytkowników online