Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Drever
Drever – jedna z ras psów, należąca do grupy psów gończych i posokowców, zaklasyfikowana do sekcji małych psów gończych.

Krótki rys historyczny
Rasa powstała w XX wieku w wyniku skrzyżowania jamnikoogarów westfalskich i duńskich. Obecnie jest bardzo popularna w Kanadzie.

Użytkowość
Pies używany do tropienia i polowania. Głośno szczeka, dzięki czemu mimo stosunkowo niewielkiego wzrostu łatwo go odnaleźć w gęstym lesie.

Charakter i temperament
Pies czujny i łatwy do ułożenia.

Wygląd
Umaszczenie jest czarno- lub złoto-białe. Białe znaki powinny występować na kufie, szyi, klatce piersiowej, końcu ogona i stopach. Sierść krótka. Rasę tę charakteryzuje długi tułów i stosunkowo krótkie nogi, dzięki czemu pies wydaje się prostokątny.

Bibliografia
David Alderton „’’Psy’’”, Wiedza i życie, Warszawa 2006Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kotawypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
W starożytnym Egipcie zabicie kota było przestępstwem, za które groziła kara śmierci. Jeżeli kot umarł śmiercią naturalną, na znak żałoby wszyscy członkowie rodziny, do której należał kot musieli golić brwi. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Kot w bucie
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
13 użytkowników online