Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Bullmastiff
Bullmastiff – jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera, sznaucera, molosowatych i pasterskich psów szwajcarskich. Zaklasyfikowana do sekcji psów molosowatych w typie dogowatym.

Rys historyczny
Powstał w wyniku krzyżowania angielskich molosów: buldogów i mastifów. Bullmastiff jest lżejszej budowy i mniejszych rozmiarów od mastifa. Łączy w sobie spokój, opanowanie buldoga z silnym charakterem i instynktem obronnym mastifa.

Użytkowość
Pies stróżujący, pies do towarzystwa.

Temperament
Spokojny, zrównoważony, czujny, odważny, posłuszny. Chroni rodzinę i terytorium. Wymaga sprawiedliwego i konsekwentnego postępowania. Cierpliwy wobec dzieci, bullmastif może przejawiać dominację wobec psów.

Szata i umaszczenie
Krótka sierść o barwie płowej, rudobrązowej lub pręgowanej, zazwyczaj z czarną maską; dopuszczalne białe znaczenia na piersi.

Utrzymanie i pielęgnacja
Wymaga usuwania martwego włosa rękawicą do masażu bądź gumową szczotką. Trzy codzienne spacery połączone z wybieganiem zaspokajają potrzebę ruchu.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kotawypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Koty mogą spać do 15 godzin dziennie. To czyni z nich jedne z największych śpiochów wśród ssaków. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
3 sny
Polecamy
sklep zoologiczny
Sadurski.com
13 użytkowników online