Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Thai ridgeback
Thai ridgeback – jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana do sekcji pierwotnych ras myśliwskich w typie ridgeback.

Rys historyczny
Thai ridgeback to stara rasa, której istnienie w wiekach średnich potwierdzają materiały źródłowe, powstałe ok. 360 lat temu w Tajlandii. Psy te używane były głównie do polowania we wschodnich rejonach Tajlandii. Miejscowa ludność używała ich także do eskortowania wozów oraz jako psów stróżujących. Rasa zachowała przez tak wiele lat swój pierwotny typ dzięki ubogiej komunikacji we wschodnich rejonach Tajlandii; nie miała ona wielu okazji do krzyżowania się z innymi rasami[1].

Psy tej rasy były w przeszłości psami obronnymi i myśliwskimi[1], polowały samodzielnie i zajmowały się wypłaszaniem zwierzyny (dzików).

Użytkowość
Współcześnie jest wykorzystywany jako pies stróżujący lub pies do towarzystwa.

Charakter
Jest nieustraszony, bardzo aktywny, czujny.

Szata i umaszczenie
Spotykane są umaszczenia czerwone, niebieskie, czarne, fawn. Na grzbiecie występuje pręga – ridge, podobnie jak u rhodesian ridgebacka.

Przypisy
1. 1,0 1,1 Bruce Fogle: Wielka encyklopedia : Psy. Warszawa: MUZA SA, 1996. ISBN 83-7079-672-0.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Koty mają tzw. trzecią powiekę. Zapobiega ona wysychaniu oczu oraz powstawaniu innych uszkodzeń. Kiedy kot jest chory, jego trzecia powieka często zamyka się połowicznie, co jest łatwo zauważalne dla jego właściciela. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Polecamy
sklep zoologiczny
Sadurski.com
177 użytkowników online