Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Szpic wilczy
Szpic wilczy (wilczasty), wolfszpic – jedna z ras psów należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana do sekcji szpiców europejskich.

Rys historyczny
Rasa stanowi rezultat skrzyżowania szpica pomorskiego, samojeda i norweskiego elkhunda.Jej początki sięgają XVI – wiecznej Holandii, gdzie były wykorzystywane jako psy stróżujące[potrzebne źródło].

Zachowanie i charakter
Szpic wilczy jest psem żywiołowym, wesołym i bardzo towarzyskim, lubi dzieci i zabawę. Są psami pojętnymi, ale i upartymi, stąd potrzeba cierpliwości w ich wychowaniu.

Budowa
Szpice te mają krzepkie, średniej wielkości ciało.

Szata i umaszczenie
Umaszczenie jest szaro-srebrno czarne (często ogon biały), Sierść jest prosta i twarda w dotyku, podszerstek zaś miękki, gęsty i obfity.

Zdrowie i pielęgnacja
Długa sierść szpica wilczego nie wymaga częstego czesania, są narażone na alergie skóry i niedoczynności tarczycy. Wymagają zapewnienia im zajęć ruchowych, kłopotliwe może być ich głośne szczekanie. W wyniku właściwego szkolenia zdobywają dobre wyniki w konkursach posłuszeństwa. Surowość opiekuna prowadzi do agresywnych zachowań psa.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Kot niekiedy okazuje uczucie przynosząc właścicielowi zabitą zdobycz. Jednak niektóre koty robią to, gdyż uważają swoich właścicieli za nieudolnych łowców (niczym kocięta), których należy karmić i nauczyć polować. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
mietus
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
20 użytkowników online