Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Szpic wilczy
Szpic wilczy (wilczasty), wolfszpic – jedna z ras psów należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana do sekcji szpiców europejskich.

Rys historyczny
Rasa stanowi rezultat skrzyżowania szpica pomorskiego, samojeda i norweskiego elkhunda.Jej początki sięgają XVI – wiecznej Holandii, gdzie były wykorzystywane jako psy stróżujące[potrzebne źródło].

Zachowanie i charakter
Szpic wilczy jest psem żywiołowym, wesołym i bardzo towarzyskim, lubi dzieci i zabawę. Są psami pojętnymi, ale i upartymi, stąd potrzeba cierpliwości w ich wychowaniu.

Budowa
Szpice te mają krzepkie, średniej wielkości ciało.

Szata i umaszczenie
Umaszczenie jest szaro-srebrno czarne (często ogon biały), Sierść jest prosta i twarda w dotyku, podszerstek zaś miękki, gęsty i obfity.

Zdrowie i pielęgnacja
Długa sierść szpica wilczego nie wymaga częstego czesania, są narażone na alergie skóry i niedoczynności tarczycy. Wymagają zapewnienia im zajęć ruchowych, kłopotliwe może być ich głośne szczekanie. W wyniku właściwego szkolenia zdobywają dobre wyniki w konkursach posłuszeństwa. Surowość opiekuna prowadzi do agresywnych zachowań psa.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Koci słuch jest niezwykle czuły. Pozwala mu to słyszeć dźwięki o dwie oktawy wyższe niż słyszy człowiek. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
jak leci? ech, szkoda gadać...
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
18 użytkowników online