Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Posokowiec hanowerski
Posokowiec hanowerski – jedna z ras psów myśliwskich należąca do grupy psów gończych, posokowców i ras pokrewnych. Zaklasyfikowana do sekcji posokowców.

Krótki rys historyczny
* Od rasy tej wywodzi się posokowiec bawarski


Użytkowość
Pies myśliwski, wykorzystywany jako gończy. Jest psem używanym do tropienia postrzałków jelenia, tzw. dolnym wiatrem (po farbie), nawet do 40 godzin po strzale. Pies wyjątkowo jednostronny; nie podejmuje tropów sarny i dzika.

Temperament
Charakter spokojny, zrównoważony i pewny. Oddany i przywiązany do swojego właściciela. Powściągliwy w stosunku do obcych.

Budowa
Jest psem średniej i proporcjonalnej wielkości. Kończyny są dobrze ustawione i silnie umięśnione, co klasyfikuje psy tej rasy do wytrwałej pracy. Szeroka i głęboka klatka piersiowa. Posiada typowy dla siebie wyraz twarzy dzięki klarownym, ciemnym oczom i nieco pofałdowanemu czołu.

Szata i umaszczenie
Czerwone jest podstawowym umaszczeniem tej rasy. Oscyluje ono od jasno płowo-czerwonego do ciemnego, nawet może sprawiać wrażenie czarnego. Szata: włosy krótkie, gęste, ostre, tylko na tylnych częściach ud nieco dłuższe i grubsze. Owłosienie ogo­na mocne i gęste.

Utrzymanie
Niezbędna jest duża ilość ruchu oraz szkolenie.


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kotawypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Większość białych kotów o niebieskich oczach jest głucha. Białe koty, u których tylko jedno oko jest niebieskie, są głuche na ucho znajdujące się po stronie niebieskiego oka. Przypadłość ta nie dotyczy kotów o oczach zielonych lub pomarańczowych. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
chrapanie synchroniczne
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
91 użytkowników online