Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Portugalski pies dowodny
Portugalski pies dowodny - jedna z ras psów, należąca do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, zaklasyfikowana do sekcji psów wodnych.

Pies rybacki, aportujący, stróżujący. Mało popularny, hodowany jedynie przez garstkę entuzjastów. Agresywny w stosunku do innych psów. Historycznie psy te były wykorzystywane m.in. do przenoszenia wiadomości między statkami.[2]

Budowa
Umaszczenie: białe, czarne, brązowe, lub mieszanka tych kolorów, krótkie lub długie loki, tylna część ciała zwykle jest strzyżona, poza kitką na końcu ogona.

Popularność
Rasa mało znana poza ojczyzną. Ceniona i popularna na Wyspach Brytyjskich i w USA. W Polsce brak przedstawicieli.

Przypisy
1. ? Systematyka ras wg FCI
2. ? David Alderton Psy, Wiedza i życie, Warszawa 2006
Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kotawypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Wbrew powszechnemu przekonaniu, koty to zwierzęta towarzyskie. Jeżeli przebywają wśród ludzi, reagują kiedy się do nich mówi i potrafią na swój sposób odpowiadać. Cieszy je towarzystwo człowieka. Kot nie widzi tego, co znajduje się bezpośrednio przed jego nosem. Dlatego często nie może znaleźć małych kawałeczków (np. jedzenia) na podłodze. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
jak leci? ech, szkoda gadać...
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
13 użytkowników online